Barcelona calca stramb in Primera Division

Sambata, 14 Decembrie 2019, ora 19:03
4840 citiri

FC Barcelona s-a impiedicat, sambata, pe terenul lui Real Sociedad.

2-2 a fost scorul intalnirii disputate la San Sebastian, in etapa cu numarul 22 din Primera Division.

Gazdele au deschis scorul prin Oyarzabal, in minutul 12, dintr-o lovitura de la 11 metri.

La pauza s-a intrat, insa, la egalitate, dupa ce Griezmann a punctat in minutul 38.

Imediat dupa iesirea de la cabine, in minutul 49, Suarez facut 2-1 din pasa lui Messi, insa Isak, in minutul 69, a stabilit scorul final al intalnirii.

Real Sociedad: Remiro - Zaldua, Zubeldia, Llorente, Monreal - Guevara - Portu, Odegaard, Merino, Oyarzabal - Isak.

FC Barcelona: Ter Stegen - Roberto, Pique, Lenglet, Alba - Rakitic, Busquets, De Jong - Messi, Suarez, Griezmann.

In urma acestui rezultat, catalanii au ajuns la 25 de puncte si ocupa primul loc in clasamentul din Primera Division, cu un punct peste marea rivala Real Madrid, care are insa un meci mai putin disputat.

Real Sociedad se afla pe pozitia a 4-a, cu 28 de puncte.

De ce Robert Negoiță nu poate fi candidatul coaliției la Primăria Capitalei. „Niciun primar de sector nu are mai multe șanse decât Piedone”
În contextul unei crize generate în alianța PSD-PNL, generată de zvonurile legate de o eventuală retragere a medicului Cătălin Cîrstoiu, primarul de la Sectorul 3, Robert Negoiță, s-a...