Banel Nicolita spulbera tot in Franta

Duminica, 18 Decembrie 2011, ora 10:27
4322 citiri

Banel Nicolita a continuat seria prestatiilor excelente din Franta, contribuind la victoria lui Saint-Etienne, scor 2-1, in deplasare cu Dijon.

Fostul jucator al Stelei a creat faza primului gol al 'verzilor', declansand contraatacul din care Sinama Pongolle a deschis scorul in minutul 16.

Gradel a majorat avantajul lui Saint-Etienne in prelungiri, iar Bautheac a stabilit scorul final la ultima faza.

Dupa acest rezultat, Saint-Etienne a urcat pe locul 5 in Franta, cu 30 de puncte in 18 meciuri.

Din momentul titularizarii lui Banel Nicolita, Saint-Etienne a inregistrat cele mai bune rezultate din acest sezon. Cu Banel titular, 'verzii' au acumulat patru victorii, doua remize si o infrangere.

In cele noua meciuri disputate in total pentru Saint-Etienne, Banel a marcat trei goluri si a oferit doua assist-uri. El este si cel mai eficient mijlocas al lui Saint-Etienne.

C.M.

Acuzații de fraudă electorală: cum au „semnat” mai mulți membri USR pe listele Dianei Șoșoacă. „Adepţii şoşocişti, o infracţiune”
Stelian Ion, deputat USR, candidat al alianţei Dreapta Unită la Primăria Constanţa, atrage atenţia că semnătura sa şi a altor colegi din USR Constanţa apare în mod fraudulos pe lista de...
Înțepături electorale între Firea și Piedone. „Au reciclat-o și i-au zis că e cea mai bună / Am telefonul deschis / Nu m-a sunat nimeni”
Candidatul PSD la Primăria Capitalei, Gabriela Firea, a declarat duminică, 28 aprilie, întrebată dacă mai negociază cu Cristian Popescu Piedone şi mai speră ca acesta să se retragă din...