S-a jucat prima ”finală” la Australian Open. Cum s-a încheiat duelul fostelor câștigătoare la Melbourne

Luni, 16 Ianuarie 2023, ora 09:05
3264 citiri
Azarenka a învins-o pe Kenin

Cel mai așteptat meci din primul tur al competiției feminine de la Australian Open, primul Grand Slam al anului, a fost cel dintre Victoria Azarenka (Belarus) și Sofia Kenin (SUA), ambele fiind foste câștigătoare la Melbourne, în 2012 și 2013, respectiv în 2020.

Victoria Azarenka (24 WTA), cap de serie 24, a învins-o pe Sofia Kenin (203 WTA) CU 6-4, 7-6, după un meci care a durat două ore și 5 minute.

În turul al doilea, Azarenka va evolua cu învingătoarea duelului Leolia Jeanjean - Nadia Podoroska.

Super-performanță pentru boxul românesc. Cine e pugilista care va lupta pentru aur
Lăcrămioara Perijoc s-a calificat, joi, în finala categoriei 54 kg a Campionatelor Europene de box de la Belgrad. Lăcrămioara Perijoc a învins-o în semifinale, cu decizie unanimă, pe...
Flotila românească a dat drumul la ”motoare”. Performanță majoră în prima zi la Europene
România a calificat direct în finalele pentru medalii şase echipaje din cele 13 cu care participă la Campionatele Europene de canotaj de la Szeged (Ungaria), în urma curselor de joi. La...