Se știu semifinalele de la Australian Open! Ce s-a întâmplat în ultimul sfert de pe tabloul feminin

Miercuri, 26 Ianuarie 2022, ora 07:16
5773 citiri
Iga Swiatek

Iga Swiatek este ultima jucătoare calificată în semifinalele Australian Open.

Jucătoarea poloneză clasată pe locul 9 WTA a învins-o pe "veterana" Kaia Kanepi (36 de ani, locul 115 WTA). A fost o victorie muncită, în trei seturi, pentru Iga, care s-a impus cu 4-6, 7-6, 6-3.

Swiatek va juca în semifinale cu Danielle Collins, care a învins-o pe Alize Cornet.

În cealaltă semifinală se întâlnesc Ashleigh Barty și Madison Keys.

Cum nu se putea mai rău pentru Sorana Cîrstea. Ce urmează pentru româncă la WTA Madrid
Poloneza Iga Swiatek, liderul WTA, s-a calificat, joi, în turul trei la turneul de la Madrid, fază în care o va înfrunta pe Sorana Cîrstea, numărul 30 mondial şi favorită 27. Swiatek a...
Sorana Cîrstea, meci dramatic la Madrid împotriva unei filipineze. Urmează confruntarea cu liderul WTA?
Sorana Cîrstea a avut set și 5-3 în meciul cu Alexandra Eala, din Filipine, dar partida a ajuns în set decisiv. Sorana Cîrstea a trecut prin mari emoții în turul al doilea de la Mutua...
#Australian Open, #Iga Swiatek, #Kaia Kanepi, #barty, #keys, #semifinale , #Australian Open