Borna impresionantă atinsă de rusul Medvedev la ATP Miami după calificarea în sferturi

Marti, 26 Martie 2024, ora 20:33
1456 citiri
Daniil Medvedev FOTO X

Tenismanul rus Daniil Medvedev s-a calificat, marţi, în sferturi la Mastersul ATP de la Miami, el reuşind să obţină a 350-a victorie a carierei în faţa germanului Dominik Koepfer.

Medvedev, campion la Miami în 2023, s-a impus cu scorul de 7-6 (5), 6-0, după o oră şi 29 de minute.

În sferturi, el va evolua cu învingătorul partidei dintre norvegianul Casper Ruud şi chilianul Nicolas Jarry.

CSM București, meci de coșmar în sferturile Ligii Campionilor. Ce șanse de calificare mai au ”tigroaicele”
Campioana CSM Bucureşti a fost învinsă duminică, pe teren propriu, de formaţia Metz Handball, scor 27-24 (15-14), în manşa tur din sferturile de finală ale Ligii Campionilor. Returul va...
Campioana Dinamo, victorie uriașă într-o atmosferă electrizantă. Când se decide calificarea în Final 4
Campioana Dinamo Bucureşti a învins marţi, pe teren propriu, într-o atmosferă electrizantă, formaţia daneză Skjern Handbold, scor 28-27 (14-15), în turul sferturilor de finală ale...