Campioana Atletico Madrid a ieșit din criză. Prima victorie după 4 eșecuri la rând pentru trupa lui Diego Simeone

Duminica, 02 Ianuarie 2022, ora 19:47
1563 citiri
Atletico a câștigat meciul cu Rayo

Atletico Madrid, campioana en titre, a învins, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 2-0 (1-0), echipa Rayo Vallecano, în etapa a XIX-a a campionatului spaniol LaLiga.

Angel Correa a marcat cele două goluri, în minutele 28 şi 53.

Acesta este primul succes al echipei antrenate de Diego Simeone după patru înfrângeri la rând în LaLiga. Cu acest rezultat, Atletico a revenit pe locul 4, de Liga Campionilor, cu 32 de puncte, coborând-o pe Rayo pe locul 5, cu 29 de puncte.

Lider este Real Madrid, cu 46 de puncte (20 de meciuri), echipă urmată de FC Sevilla, 38 de puncte, şi Betis, 33 de puncte, ambele din câte 18 jocuri.

Într-un alt meci din aceasă etapă, Elche (locul 17, 16 puncte) şi Granada (locul 12, 23 de puncte) au remizat, scor 0-0, pe terenul primei formaţii.

Duminică, mai sunt programate jocurile Alaves - Real Sociedad, Betis Sevilla - Celta Vigo (ambele de la 19.30) şi Mallorca - FC Barcelona (ora 22.00).

Ce a pățit căpitanul Spaniei la ultimul meci al naționalei sale. Până și adversarii au fost uluiți
Selecţionerul Spaniei, Luis de la Fuente, a declarat că i-a fost ruşine atunci când a auzit fluierături din tribunele arenei Santiago Bernabeu, marţi seară, în timpul meciului amical cu...
A doua victorie la rând pentru Irina Begu, după 7 luni de absență. Cu cine va juca în sferturi
Jucătoarea română de tenis Irina Begu, revenită în circuitul profesionist după aproape şapte luni de absenţă, s-a calificat, joi, în sferturile de finală ale turneului WTA 125 de la...