Situație catastrofală la Astra Giurgiu. Fosta campioană a început un meci cu 8 jucători și a fost condusă cu 6-0 în minutul 22. Finalul a fost neașteptat

Vineri, 02 Septembrie 2022, ora 11:23
5194 citiri
Astra Giurgiu, campioană a României în 2016

Astra Giurgiu a cucerit titlul de campioană a României acum șase sezoane, atunci când echipa era antrenată de Marius Șumudică, iar acum se află într-o situație catastrofală.

Pentru formația lui Ioan Niculae a urmat un declin rapid, iar giurgiuvenii au ajuns acum în liga a III-a. Acolo unde, recent, au suferit o înfrângere istorică, fiind surclasați cu 10-0 de anonima echipă Real Bradu. Astra a folosit numai juniori, pentru că doar astfel de fotbaliști au rămas la echipă.

Astra a trăit o nouă umilință în Cupa României, unde miercuri, 31 august, a înfruntat echipa Popești Leordeni.

Din lipsă de efectiv, ”astralii” au început meciul cu doar 8 jucători, iar în minutul 22 primiseră deja 6 goluri.

La scorul de 0-6, pentru a evita un scor-fluviu, doi dintre jucătorii Astrei au părăsit terenul accidentați, astfel că meciul s-a întrerupt în minutul 25. Conform regulamentului, o echipă nu poate evolua dacă are pe teren mai puțin de 7 jucători.

Ce spune antrenorul lui Dinamo înaintea meciului crucial cu FC Voluntari
Antrenorul echipei de fotbal Dinamo Bucureşti, Zeljko Kopic, a declarat, joi, într-o conferinţă de presă, că partida cu FC Voluntari, din etapa a 7-a a play-out-ului Superligii, este una...
Echipa din România care a devenit campioană la doi ani de la înființare
Vicecampioană în 2023, echipa CSM Constanţa a câştigat marţi, în deplasare, primul titlul de campioană în istoria sa de doar doi ani de la înfiinţare. CSM Constanţa a învins FCC...