Real Madrid reduce diferența față de FC Barcelona. Ce s-a întâmplat aseară în Spania

Duminica, 23 Aprilie 2023, ora 06:57
2302 citiri
Asensio a marcat pentru Real Madrid FOTO facebook

Echipa spaniolă Real Madrid a învins sâmbătă seara, pe teren propriu, formaţia Celta Vigo, scor 2-0, într-un meci contând pentru etapa a 30-a din La Liga.

Madrilenii au deschis scorul în minutul 42, prin Marco Asensio, şi l-au majorat după pauză, când Eder Militao a înscris cu o lovitură de cap la un corner.

Real Madrid este pe locul al doilea în La Liga, cu 65 de puncte, la opt puncte de lider, FC Barcelona, care are un meci mai puţin disputat. Catalanii joacă astăzi, pe teren propriu, cu Atletico Madrid.

Celta Vigo ocupă locul 12, cu 36 de puncte.

Rezultatele înregistrate sâmbătă, în etapa a 30-a din La Liga:

Osasuna – Betis Sevilla 3-2 (Budimir 6, 11, Moncayola 41 / Miranda 16, Rodriguez 70);

Almeria – Athletic Bilbao 1-2 (Alex Centelles 90+2 / Nico Williams 9, De Marcos 56);

Real Sociedad – Rayo Vallecano 2-1 (Sorloth 59, Lejeune 81 autogol / Isi Palazon 57);

Real Valladolid – Girona 1-0 (Monchu 24);

Real Madrid – Celta Vigo 2-0 (Marco Asensio 42, Eder Militao 48).

Gestul cu degetul care a calificat-o pe Real Madrid în semifinalele Ligii Campionilor VIDEO
Real Madrid s-a calificat în semifinalele Ligii Campionilor la fotbal, după ce a învins-o pe Manchester City cu scorul de 4-3, la loviturile de departajare, miercuri seara, în deplasare,...
S-a deslușit misterul. Cine l-a sfătuit pe portarul Realului să nu se arunce la penalty VIDEO
#asensio, #Real Madrid, #diferenta barcelona, #Spania, #campionat, #meciuri , #stiri fotbal