Aryna Sabalenka i-a aruncat o privire "de gheață" Igăi Swiatek și nu i-a spus niciun cuvânt după finala pierdută la Stuttgart VIDEO

Luni, 24 Aprilie 2023, ora 08:14
2909 citiri
VIDEO
Aryna Sabalenka FOTO Twitter

Aryna Sabalenka a digerat greu eșecul cu Iga Swiatek din finala turneului de la Stuttgart.

La finalul partidei, i-a întins o mână rece adversarei și nu a putut să rostească niciun cuvânt.

Faza a fost remarcată și de Cristian Tudor Popescu. "Sabalenka a rămas mută doar la sfârșit, când a trebuit să-i strângă mâna Igăi. În schimb, i-a aruncat o privire cât se poate de rece, înciudată. Violenței îi va fi întotdeauna imposibil să înțeleagă cum poate fi învinsă de istețime".

Primele două jucătoare ale lumii, Iga Swiatek și Aryna Sabalenka, s-au întâlnit în ultimul act al turneului de WTA 500 de la Stuttgart.

Iga Swiatek, numărul unu WTA, s-a impus fără drept de apel în disputa cu Sabalenka, locul doi, scor 6-3, 6-4.

Poloneza a câștigat pentru al doilea an la rând turneul de la Stuttgart. Anul trecut, ea o învingea tot pe Sabalenka în ultimul act, bielorusa fiind la a trei finală pierdută aici.

Pe lângă premiul de 120.000 de dolari, Swiatek a câștigat și un Porsche Taycan Turbo S Sport Turismo.

Cum nu se putea mai rău pentru Sorana Cîrstea. Ce urmează pentru româncă la WTA Madrid
Poloneza Iga Swiatek, liderul WTA, s-a calificat, joi, în turul trei la turneul de la Madrid, fază în care o va înfrunta pe Sorana Cîrstea, numărul 30 mondial şi favorită 27. Swiatek a...
Aniversare tristă pentru unul dintre veteranii tenisului masculin
Jucătorul francez de tenis Richard Gasquet (116 ATP) a pierdut joi meciul cu numărul 1.000 al carierei sale, înclinându-se în două seturi, 6-2, 7-5, în faţa italianului Lorenzo Sonego (52...