S-a terminat primul sfert de finală de la Madrid: pe Irina Begu o așteaptă o adversară redutabilă, dacă se califică în semifinale

Marti, 02 Mai 2023, ora 16:51
3506 citiri
Aryna Sabalenka FOTO Twitter

Puternica bielorusă Aryna Sablenka este prima jucătoare calificată în semifinalele turneului de categorie WTA 1000 Mutua Madrid Open.

Sabalenka, numărul doi WTA, a pierdut primul set cu egipteana Mayar Sherif, locul 59 WTA, dar le-a câștigat pe următoarele două, scor final 2-6, 6-2, 6-1.

Aryna Sabelnka (câștigătoare la Madrid în 2021) ar putea juca în semifinale chiar cu românca Irina Begu.

Jucătoarea noastră o va întâlni în sferturi pe Maria Sakkari, din Grecia, partidă programată în jurul orei 21.00.

A izbucnit în plâns: final dureros al confruntării dintre Badosa și Sabalenka VIDEO
Cele două bune prietene, Aryna Sabalenka și Paula Badosa, s-au întâlnit în optimile de finală ale turneului de la Stuttgart. Partida s-a încheiat după 1 dimineața cu victoria bielorusei...
Primul Congres Forţa Dreptei. Formaţiunea îşi alege conducerea naţională şi îşi prezintă candidaţii
Primul Congres al Forţa Dreptei este organizat, sâmbătă, la Palatul Parlamentului, formaţiunea urmând să îşi aleagă conducerea naţională şi să îşi prezinte candidaţii la alegerile...
#Aryna Sabalenka, #Mayar Sherif, #Irina Begu, #Maria Sakkari, #madrid open , #stiri tenis