Final dramatic în derbyul din Premier League. Meciul a fost decis de VAR în ultimul minut

Duminica, 22 Ianuarie 2023, ora 20:47
3480 citiri
Arsenal a invins Manchester United FOTO facebook

Arsenal Londra a învins duminică, pe teren propriu, scor 3-2, formaţia Manchester United, într-un meci în care golul victoriei londonezilor a fost înscris în minutul 90. Arbitrul a consultat VAR-ul înainte să acorde golul.

Rashford a deschis scorul pe Emirates în minutul 17, însă gazdele au egalat în minutul 24 prin Eddie Nketiah ş la pauză s-a intrat cu 1-1.

În startul reprizei secunde, Bukayo Saka i-a adus pe „tunari” în avantaj cu un gol marcat în minutul 53. Manchester United a egalat în minutul 59 prin Lisandro Martinez şi meciul se îndrepta spre un egal, dar Eddie Nketiah nu a fost de acord şi a marcat în minutul 90, într-o fază care a solicitat intervenţia VAR.

Deşi Zinchenko se afla în ofsaid la momentul primei pase, arbitrul Anthony Taylor a acordat golul şi Arsenal s-a impus cu 3-2, distanţându-se de Manchester City.

Arsenal și-a distrus rivala în derby, iar lupta pentru titlu în Premier League devine pasionantă
Formaţia Arsenal a învins, marţi, pe teren propriu, cu scorul de 5-0, echipa Chelsea, în meci restanţă din etapa a 29-a a campionatului Angliei. Pentru Arsenal au marcat Trossard, în...
Încă o lovitură primită de FC Barcelona după eșecul dramatic din marele derby
Frenkie de Jong, mijlocaşul central al clubului spaniol FC Barcelona, s-a accidentat în derby-ul de duminică, pierdut în compania echipei Real Madrid, scor 2-3, şi va lipsi de pe teren până...