Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Surpriza uriasa in Cupa Ligii Angliei (Video)

Miercuri, 12 Decembrie 2012, ora 10:41
2512 citiri

Sferturile de finala ale Cupei Ligii Angliei au oferit marti seara o mare surpriza, Arsenal Londra fiind eliminata de o formatie din liga a patra.

"Tunarii" au parasit competitia dupa o infrangere suferita la penaltiuri impotriva gruparii Bradford City, dupa ce scorul la finalul prelungirilor a fost 1-1.

Bradford deschisese scorul prin Thompson, in minutul 16, in timp ce Arsenal reusise sa egaleze cu doua minute inaintea finalului finalului timpului regulamentar, prin Vermaelen. La loviturile de departajare, gazdele s-au impus cu 3-2.

Bradford City, echipa ce a evoluat ultima oara in Premier League intre 1999 si 2001 si la care a jucat si Dan Petrescu, se afla acum in League Two, al patrulea esalon fotbalisti din Anglia.

Intr-un alt meci disputat marti seara in Cupa Ligii Angliei, Aston Villa a trecut de Norwich City cu scorul de 4-1.

Celelalte doua partide din faza sferturilor de finala, Swansea City - Middlesbrough si Leeds United - Chelsea Londra, sunt programate miercuri seara.

C.F.

BEC vine în sprijinul PSD și PNL. Decizia surpriză care le permite să aibă candidați separați la Primăria Capitalei
Biroul Electoral Central (BEC) a adoptat miercuri, 24 aprilie, o hotărâre prin care permite desființarea unei alianțe electorale până la data de 26 aprilie,astfel că PSD și PNL vor putea...
Prima ședință de Guvern care se desfășoară la Timișoara. Ce proiecte vor fi discutate în întâlnirea de astăzi
Guvernul se reuneşte joi, la Timişoara, într-o şedinţă specială, în cadrul căreia urmează să fie aprobate o serie de proiecte de infrastructură cu impact regional, precum şi plata în...
#surpriza Cupa Ligii Angliei, #Arsenal eliminata Cupa Ligii, #rezultate Cupa Ligii Angliei , #Cupa Ligii Angliei