Meci de infarct in Cupa Ligii Angliei: Revenire incredibila pentru Arsenal (Video)

Miercuri, 31 Octombrie 2012, ora 09:48
2935 citiri

Arsenal Londra s-a calificat, marti seara, in optimile Cupei Ligii Angliei, dupa o revenire senzationala pe tabela de marcaj.

"Tunarii" au dat piept cu Reading, iar meciul a inceput cum nu se poate mai prost pentru trupa lui Wenger. Gazdele conduceau cu 4-0 in minutul 37, iar Arsenal parea ca e eliminata din competitie.

Oaspetii au reusit sa reduca din handicap inainte de pauza si apoi in minutul 45, iar in finalul meciului au uimit asistenta de pe Madejski Stadium, punctand in minutele 89 si 90+5!

Oaspetii au trecut la conducere in prelungiri, Reading a egalat cu cinci minute ramase pana la executarea loviturilor de departajare, dar Arsenal a dat din nou lovitura, marcand de doua ori, tot in minutele aditionale. Dupa fluierul de final, tabela arata un halucinant 5-7!

Reading - Arsenal 5-7 (Roberts 12', Koscielny 19'-autogol, Leigertwood 20', Hunt 37', Pogrebnyak 115' / Walcott 45'+2, 90'+5 si 120'+1, Giroud 64', Koscielny 89', Chamakh 103' si 120'+3)

Alte rezultate inregistrate marti in Cupa Ligii:

Sunderland - Middlesbrough 0-1

Swindon Town - Aston Villa 2-3

Wigan Athletic - Bradford 2-4 (dupa penaltiuri)

Leeds United - Southampton 3-0

Accesati link-ul pentru a urmari rezumatul partidei Reading - Arsenal

C.F.

Fenomene fără precedent în istoria alegerilor. Politolog: „Vom vedea niște scoruri foarte interesante"
Se anunță o prezență-record la alegerile europarlamentare, programate pentru 9 iunie 2024. Fenomenul a fost explicat de către politologul Andrei Țăranu, într-un interviu pentru Ziare.com....
Cine câștigă din separarea candidaților PSD-PNL la Capitală: ”Se vor faulta unul pe altul”. Scenarii noi pentru prezidențiale
Sociologul Alfred Bulai, șeful departamentului de Sociologie din cadrul SNSPA, a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători”. Acesta a vorbit despre cele mai importante subiecte de pe...
#meci nebun Cupa Angliei, #revenire fotbal video, #reading arsenal video, #rezumat reading arsenal , #Cupa Ligii Angliei