Meci de infarct in Cupa Angliei! Arsenal a revenit de la 0-2 (Video)

Duminica, 29 Ianuarie 2012, ora 22:55
2367 citiri

Formatia Arsenal Londra s-a calificat, duminica, in turul 5 al Cupei Angliei, dupa o victorie dramatica obtinuta in fata celor de la Aston Villa, scor 3-2.

Condusi cu 0-2 la pauza, "tunarii" lui Arsene Wenger au rasturnat tabela in doar sapte minute, interval in care au inscris de trei ori.

Aston Villa a marcat prin Dunne (33') si Bent (45'), in timp ce londonezii au punctat prin Robin Van Persie, de doua ori de la 11 metri (54', 61') si Theo Walcott (56').

In faza urmatoare a competitiei, "tunarii" vor infrunta castigatoarea disputei dintre Sunderland si Middlesbrough.

Urmariti golurile inscrise de Arsenal Londra pe site-ul Youtube.com.

C.F.

Meci fabulos în semifinala Cupei Angliei. Ce-a pățit Manchester United, după ce a condus cu 3-0 contra unei echipe din liga a doua
Echipa engleză Manchester United s-a calificat în finala Cupei Angliei, după ce a învins-o la lovituri de departajare pe divizionara secundă Coventry City, scor 4-2. În timpul regulamentar,...
Ciolacu susține reforma bugetară și regionalizarea teritorială: ”Să nu mai existe decalaje ca între Timişoara şi Bacău”
Premierul Marcel Ciolacu a declarat joi, 25 aprilie, la Timişoara, că regionalizarea teritorială şi reforma bugetară trebuie făcute, după o analiză şi un studiu exact în fiecare judeţ....
#Arsenal Londra, #cupa angliei, #Aston Villa, #Arsenal revenire spectaculoasa , #stiri Arsenal Londra