Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Legia - Arsenal, un meci cu 11 goluri (Video)

Duminica, 08 August 2010, ora 10:33
1122 citiri

Unul dintre cele mai spectaculoase meciurile din istoria fotbalului a pus fata in fata Arsenal Londra si Legia Varsovia. Englezii au castigat cu 6-5 dupa ce au fost condusi cu 3-0.

Dupa doar o jumatate de ora, formatia poloneza luase deja un avans de trei goluri dupa golurile lui Ariel Cabral ('17), Koscielny (autogol '33) si Jedrzejczyk ('36).

Chamach a stabilit scorul pauzei, in minutul 38, iar apoi Arsenal a facut 4-3, printr-o dubla a lui Eboue ('52, '60) si un gol al lui Gibbs ('63).

Polonezii au egalat prin Jedzejczyk ('75), insa Arsenal a preluat din nou conducerea prin Emmanuel Thomas ('81) si Nasri ('84). Ultimul gol a fost reusit de Iwanski ('90).

C.M.

Arsenal și-a distrus rivala în derby, iar lupta pentru titlu în Premier League devine pasionantă
Formaţia Arsenal a învins, marţi, pe teren propriu, cu scorul de 5-0, echipa Chelsea, în meci restanţă din etapa a 29-a a campionatului Angliei. Pentru Arsenal au marcat Trossard, în...
Schimbare de lider în Premier League. Echipa care a pus presiune pe Manchester City
Arsenal Londra a preluat pentru moment poziţia de lider în Premier League după victoria cu 2-0 obţinută sâmbătă seara în deplasare, în faţa lui Wolverhampton, în etapa a 34-a....