Gardos, integralist in Cupa: Echipa sa a fost demolata de Arsenal. Si Chelsea si City au facut spectacol

Sambata, 28 Ianuarie 2017, ora 21:32
3524 citiri

Southampton, cu Florin Gardos integralist, a fost invinsa categoric pe teren propriu de Arsenal Londra, scor 0-5, sambata seara, in saisprezecimile Cupei Angliei.

Golurile au fost marcate de Danny Welbeck, in minutele 15 si 22, si Theo Walcott, in minutele 35, 69 si 84.

Pentru fundasul roman a fost primul meci oficial pentru Southampton dupa o pauza de un an si 11 luni.

In alte meciuri, Chelsea Londra a invins, pe teren propriu, pe Brentford, scor 4-0, Manchester City a trecut, in deplasare, de Crystal Palace, scor 3-0, iar Tottenham Hotspur si-a asigurat calificarea dupa un meci de poveste.

Spurs au fost condusi pe teren propriu de Wycombe Wanderers, scor 2-0 la pauza, au egalat in doar 4 minute, iar oaspetii au revenit in avantaj si aveau 3-2 in minutul 89. Tottenham a reusit sa castige in cele din urma, cu doua goluri inscrise in ultimele minute, scor final 4-3.

Tot sambata, Liverpool a fost eliminata din saisprezecimile Cupei Angliei de Wolverhampton Wanderers, din liga a doua, scor 1-2.

Duminica au loc alte partide, printre care si Manchester United - Wigan Athletic.

Ciolacu susține reforma bugetară și regionalizarea teritorială: ”Să nu mai existe decalaje ca între Timişoara şi Bacău”
Premierul Marcel Ciolacu a declarat joi, 25 aprilie, la Timişoara, că regionalizarea teritorială şi reforma bugetară trebuie făcute, după o analiză şi un studiu exact în fiecare judeţ....
Clotilde Armand ironizează PSD-ul după ce i-a cerut demisia: "Mai stau, să vă scot din minţi că nu mai puteţi fura"
Trimisă în judecată pentru folosirea funcţiei pentru favorizarea unor persoane, Clotilde Armand, primarărița Sectorului 1 a declarat răspicat că nu va demisiona, aşa cum i-au cerut...
#Gardos infrangere Arsenal, #Gardos integralist meci Arsenal, #Southampton eliminata Arsenal, #rezultate Cupa Angliei , #stiri Arsenal Londra