Arsenal merge in finala Cupei Angliei dupa un meci electrizant cu Manchester City

Duminica, 23 Aprilie 2017, ora 19:50
4856 citiri

Arsenal Londra a dispus de Manchester City in a doua semifinala a Cupei Angliei si va disputa ultimul act in fata marii sale rivale din oras, Chelsea, pe stadionul Wembley, locatia unde s-a desfasurat si partida cu City de altfel.

A fost 2-1 pentru Arsenal, care a intors soarta partidei cu baietii lui Pep Guardiola. Acestia au condus din minutul 62, dupa o reusita semnata de Kun Aguero. Wenger si compania nu s-au pierdut cu firea, iar Arsenal a egalat prin Nacho Monreal, in minutul 71.

Partida a intrat in prelungiri, iar atunci londonezii au dat lovitura in minutul 101 prin Alexis Sanchez.

2-1 asadar pentru Arsenal care bifeaza o finala de FA Cup pentru prima data dupa 2 ani, in 2015 tunarii castigand trofeul, pe care l-au adjudecat de 12 ori pana acum.

Pentru Guardiola este un sezon negru, caci nu a castigat niciun trofeu in Anglia, a fost eliminat prematur din Liga Campionilor, iar in plus, City poate rata top 4 pe acest final de stagiune.

Primul Congres Forţa Dreptei. Formaţiunea îşi alege conducerea naţională şi îşi prezintă candidaţii
Primul Congres al Forţa Dreptei este organizat, sâmbătă, la Palatul Parlamentului, formaţiunea urmând să îşi aleagă conducerea naţională şi să îşi prezinte candidaţii la alegerile...
Cine câștigă Primăria Capitalei, potrivit celui mai recent sondaj. Candidatul PSD+PNL, la pământ. Prezența la vot, în creștere
România se pregătește de alegeri. Europarlamentarele vor avea loc în aceeași zi cu localele. ARA Public Opinion a realizat o cercetare sociologică în legătură cu evenimentele ce vor avea...
#Arsenal merge finala Cupa Angliei, #Arsenal bate pe Manchester City, #cronica meci semifinale Arsenal City , #stiri Arsenal Londra