Arsenal Londra castiga Supercupa Angliei, dupa un meci decis la penaltiuri cu Chelsea

Duminica, 06 August 2017, ora 18:19
3397 citiri

Gruparea britanica Arsenal Londra a cucerit Supercupa Angliei, la capatul executarii loviturilor de departajare, impotriva campioanei din Premier League, Chelsea Londra.

La capatul celor 90 de minute de joc, a fost 1-1, dupa goluri marcate de Kolasinac pentru tunari, in minutul 82, respectiv Moses in minutul 46.

Chelsea a jucat in 10 oameni din minutul 80, cand Pedro a fost eliminat.

Dupa cele 90 de minute, s-a trecut imediat la executarea loviturilor de departajare. A fost 4-1 pentru cei in alb si rosu, dupa goluri marcate de Walcott, Monreal, Oxlade si Giroud.

Doar capitanul Cahill a marcat pentru campioni, in rest portarul Courtois si noul mare transfer Morata ratand.

Pentru Arsenal, este 15-a Supercupa din istorie, egaland-o la acest capitol pe FC Liverpool.

Vot interzis la locale pentru unii alegători cu domiciliul în străinătate. Decizia aparține Biroului Electoral Central
Alegătorii cu domiciliul în străinătate, care şi-au stabilit reşedinţa în ţară, începând cu data de 11 aprilie 2024, nu vor putea vota la alegerile pentru autorităţile administraţiei...
AUR se plânge că George Simion nu are acces la comisia de control a SRI. "PNL-PSD continuă acapararea statului român"
Deputata AUR Gianina Şerban acuză că, de patru luni, Birourile permanente reunite al Camerei şi Senatului refuză, fără nicio justificare, să numească un membru al partidului în comisia...
#arsenal castiga supercupa angliei, #cronica Supercupa Arsenal Chelsea, #Chelsea rapusa de Arsenal Wembley , #stiri Arsenal Londra