Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Bielorusa Sabalenka a jucat primul meci după victoria de la Australian Open. A stat pe teren mai puțin de o oră

Marti, 21 Februarie 2023, ora 18:03
2098 citiri
Arina Sabalenka

Tenismena Arina Sabalenka (2 WTA), proaspăta câștigătoare de la Australian Open 2023, a jucat primul său meci după triumful înregistrat la Grand Slam-ul de la Antipozi.

În turul secund al turneului WTA 1000 de la Dubai, Sabalenka (2 WTA) a spulberat-o pe americanca Lauren Davis (49 WTA), scor 6-0, 6-1, meci care a durat doar 59 de minute.

În optimi, Sabalenka va evolua contra Jelenei Ostapenko din Letonia, care a trecut de Linda Fruhvirtova din Cehia cu 6-2, 6-0.

A treia victorie la rând pentru Jaqueline Cristian la WTA Madrid, după o revenire de senzație
Jucătoarea română de tenis Jaqueline Cristian s-a calificat miercuri în turul al doilea al turneului WTA 1000 Mutua Madrid Open, aceasta fiind a treia sa victorie consecutivă, după cele două...
Campioana Dinamo, victorie uriașă într-o atmosferă electrizantă. Când se decide calificarea în Final 4
Campioana Dinamo Bucureşti a învins marţi, pe teren propriu, într-o atmosferă electrizantă, formaţia daneză Skjern Handbold, scor 28-27 (14-15), în turul sferturilor de finală ale...