Anton Petrea, nedumerit după meciul FCSB-ului: cum a comentat antrenorul prestația cu "U" Cluj

Luni, 18 Iulie 2022, ora 07:24
3226 citiri
Anton Petrea

Anton Petrea, antrenorul echipei FCSB, a declarat, duminică seară, că trebuie să gestioneze foarte bine cele două meciuri importante din săptămâna următoare: cu Saburtalo, în Conference League, şi cu Rapid, în Superligă.

FCSB a început cu stângul noul campionat după ce a terminat la egalitate duminică seara, scor 1-1 (0-1), cu echipa Universitatea Cluj, pe Arena Naţiională, într-un meci contând pentru etapa 1 din Superligă.

”Am făcut destule greşeli, iar în repriza a doua puteam sa fim taxaţi pe contraatac. Rezultatul nu mă mulţumeşte, iar evoluţia echipei nu a fost pe placul meu, pentru că nu am fost atenţi şi ne-am expus foarte mult. A contat, clar, şi lipsa lui Radunovic. La pauza le-am spus că trebuie să jucăm mai repede şi să punem presiune, dar jocul nostru ofensiv nu a funcţionat cum trebuie nici în prima, nici în a doua repriză. Încă nu avem ritm şi asta înseamnă că trebuie să gestionăm extrem de bine situaţia din săptămâna care vine, când avem de jucat în cupele europene şi cu Rapid”, a spus Petrea..

Răzvan Burleanu anunț de ultimă oră despre FCSB. Cuvintele surprinzătoare despre Meme Stoica și Pintilii
Patronul FCSB Gigi Becali și șeful FRF, Răzvan Burleanu, nu au fost niciodată în cele mai bune relații. Pentru Becali, Răzvan Burleanu a fost mereu un adversar, și l-a criticat pe acesta de...