Victorie fără emoții pentru Anglia în optimi la Mondial. Englezii vor juca cu Franța în sferturile de finală

Duminica, 04 Decembrie 2022, ora 20:14
4289 citiri
Anglia. Foto: Facebook / England football team

Anglia s- a calificat în sferturile de finală după victoria, 3-0, cu Senegal.

Henderson, Kane și Saka au marcat golurile britanicilor.

În sferturile de finală, Anglia va întâlni Franța.

Desfășurarea meciuluui Anglia- Senegal 3-0

Minutul 1 - a început partida

Minutul 32 - Ocazie mare pentru Senegal: Pickfors respinge uluitor suțul lui Dia.

Minutul 38 - Henderson deschide scorul pentru englezi.

Minutul 45+2 - Anglia face 2-0 prin Kane.

Minutul 45+2 - Pauză. Anglia conduce pe Senegal cu 2-0.

Minutul 46 - A început repriza a doua.

Minutul 56 - Saka face 3-0 pentru englezi.

Minutul 90+4 -Finalul meciului. Anglia câștigă cu 3-0 și se califică în sferturile de finală.

ECHIPELE DE START:

Anglia: Pickford – Walker, Stones, Maguire, Shaw – Rice – Henderson, Bellingham – Saka, Kane (cpt), Foden.

Rezerve: Ramsdale, Pope – Alexander-Arnold, Coady, Dier, Gallagher, Grealish, Maddison, Mount, Phillips, Rashford, Trippier, Wilson.

Senegal: E. Mendy – Sabaly, Koulibaly (cpt), Diallo, Jakobs – I. Sarr, N. Mendy, Ciss, Diatta – Ndiaye – Dia.

Rezerve: Gomis, S. Dieng – Ballo-Toure, Cisse, Diedhiou, B. Dieng, P. Gueye, Jackson, Loum, Mendy, Name, N’Diaye, P. Sarr.

Selecționer: Aliou Cisse

Ciolacu susține că nu există riscul ruperii coaliției: ”Ce voiaţi? Să stau la televizor să spun: "m-am gândit eu că e mai bun Piedone"?”
Marcel Ciolacu nu crede că decizia privind candidaturile separate la Primăria generală a Capitalei va afecta în vreun fel coaliția formată din PSD şi PNL. El susţine că membrii alianţei...
#anglia, #senegal, #Campionatul Mondial de Fotbal Qatar , #Campionatul mondial 2022