De povestit nepoților: meciul dintre Murray și Kokkinakis s-a încheiat la 4 dimineața, după aproape 6 ore de tenis de pe altă planetă VIDEO

Joi, 19 Ianuarie 2023, ora 19:07
4249 citiri
Andy Murray

Termenul "epic" e prea mic pentru a descrie bătălia extraordinară care s-a dat între scoțianul Andy Murray și australianul Thanasi Kokkinakis.

Meciul s-a încheiat la 4 și 5 dimineața, ora Australiei, după cinci ore și 45 de minute de tenis presărat cu întoarceri de scor, mingi spectaculoase și multă dramă.

Kokkinakis a avut 6-4, 7-6 și 5-2 și părea că totul decurge în favoarea australianului de 26 de ani. Murray a găsit însă cumva resurse să întoarcă ceea ce părea pierdut. Deși venea după o altă partidă epuizantă, cu Berrettini, scoțianul de 35 de ani care și-a trecut "în palmares" și o operație la șold nu a abandonat lupta.

A fost protagonist și în punctul meciului (video mai jos) și a câștigat cu 4-6, 6-7, 7-6, 6-3, 7-5, după cinci ore și 45 minute.

Murray va juca în turul al treilea cu Roberto Bautista Agut.

Mihai Tudose, PSD: Noi am mai ieşit pe primul loc şi stăteam în gară şi ne-am uitat cum a trecut trenul
Europarlamentarul Mihai Tudose a declarat sâmbătă că PSD a mai câştigat alegerile în trecut, dar Guvernul a fost format din partidele de pe locul "doi, trei şi un pic din cinci" şi...
Replică tăioasă pentru Piedone. Nicușor Dan a ieșit la atac: "Asta e singura luptă care contează!"
Nicușor Dan este susținut la aceste alegeri de Dreapta Unită, formată din USR, FD și PMP. Edilul, care are de dus o luptă dificilă cu Cristian Popescu Piedone, a ieșit la atac, în cadrul...