Andrei Cordea: ”Penalty clar!” Faza care putea decide meciul FCSB - Anderlecht

Vineri, 16 Septembrie 2022, ora 08:14
2089 citiri
Andrei Cordea

Fotbalistul echipei FCSB, Andrei Cordea, a declarat, joi seară, că el şi colegii săi au făcut un joc bun cu Anderlecht, scor 0-0. El a precizat că a fost penalti clar în minutul 30.

“A fost penalti clar la faza cu Dawa. Cred că am făcut o partidă bună. Am avut o ocazie mare, dar am luat decizia proastă de a pasa. La noi acasă când jucăm este foarte greu să ne bată cineva. Suntem pe drumul cel bun dacă o să continuăm tot aşa. Trebuie să câştigăm şi în campionat. Ne vom continua lupta pentru locul doi în grupă. Cred că îl putem obţine, dar va fi foarte greu”, a spus Cordea la Pro Arena.

Echipa FCSB a terminat cu un scor egal joi, 0-0, meciul de pe Arena Naţională disputat împotriva formaţiei belgiene Anderlecht, în etapa a doua a grupelor Conference League.

În minutul 30 al meciului de pe Arena Naţională, FCSB a cerut penalti la o fază în care portarul lui Anderlecht, Van Crombrugge, l-a ţinut pe Dawa, în careu. Arbitrul Gishamer nu a acordat nimic.

Din ce destinații vin primele avioane în România imediat după intrarea în „Air Schengen”. Pasagerii nu vor mai face controalele la frontieră
Primele zboruri din spaţiul Schengen care vor ateriza duminică pe aeroportul Henri Coandă vor fi cele care vin de la Paris, Viena, Hamburg, Roma, Zurich, Munchen, Amsterdam şi Geneva,...
Ciolacu anunță plafonări ”oriunde există speculă”. Energie și gaze, RCA și dobânzi, deja pe listă
Schema de plafonare și compensare la gaze și energie electrică se prelungește încă un an, urmând ca din aprilie 2025 să se revină treptat, timp de un an, la piața liberă, potrivit unei...