Victorie mare pentru Bianca Andreescu! A dat de pământ cu una dintre cele mai experimentate jucătoare din WTA

Miercuri, 19 Octombrie 2022, ora 08:44
5240 citiri
Bianca Andreescu a învins-o pe Petra Kvitova FOTO facebook

Bianca Andreescu, canadianca cu părinți din România, pare într-o formă foarte bună și a oferit meciul zilei la turneul WTA de la Guadalajara.

Bianca, ajunsă pe lucul 59 mondial, a întâlnit-o pe cehoaica Petra Kvitova (21 WTA), una dintre cele mai experimentate jucătoare din circuit, dublu câștigătoare de Grand Slam.

Kvitova a câștigat primul set, dar Bianca a revenit senzațional și le-a câștigat pe următoarele două, scor 6-2, 6-0, terminând partida în două ore și 12 minute.

Mai departe, Andreescu va juca împotriva învingătoarei din meciul Elena Rybakina - Jesica Pegula.

Ce-a avut de spus Rafael Nadal după ce a ”executat” un puști de 16 ani la ATP Madrid
Tenismanul spaniol Rafael Nadal a explicat, joi, la Madrid, că după tot ce a trăit la Roland Garros vrea să fie competitiv şi nu să participe ''indiferent cum'' la turneul parizian de Mare...
Sorana Cîrstea, după victoria spectaculoasă de la Madrid: ”Prima oară e un pic dificil”
Jucătoarea română de tenis Sorana Cîrstea s-a calificat, joi, în runda a treia a turneului WTA 1.000 de la Madrid, dotat cu premii totale de 7.679.965 de euro, după ce a învins-o pe...