Provocare pentru Gigi Becali la FCSB: ”Uită-l pe teren și dă 30 de goluri”

Marti, 06 Septembrie 2022, ora 09:41
2300 citiri
Andrea Compagno

Marcel Pușcaș, președintele echipei FCU Craiova 1948, i-a lansat o provocare patronului de la FCSB, Gigi Becali, în legătură cu noua achiziție a vicecampioanei României, atacantul italian Andrea Compagno.

Compagno, fost jucător al oltenilor, este lider în clasamentul golgheterilor în acest sezon, cu 6 reușite, 5 petru Craiova și una pentru noua sa echipă, FCSB.

"Dacă domnul Becali vrea ca cineva să-i dea 30 de goluri anul ăsta, trebuie să-l uite în teren pe Compagno. Din minutul 1, până în minutul 90. Până în vară.

Dacă nu dă 30 de goluri, nu mă mai ocup de fotbal în viața mea. Dar îl uiți în teren, din minutul 1, până în minutul 95, indiferent că îl huiduie, că îl ceartă.

Uită-l acolo! Dacă îl schimbi în minutul 25 și mai spui că nu știu ce face, iar apoi îl bagi în minutul 80...", a spus Marcel Pușcaș, la Pro Arena.

Farul o umilește pe CFR Cluj și îi pune titlul pe tavă FCSB-ului. Echipa lui Becali poate deveni campioană în această etapă
Formaţia Farul Constanţa a învins, vineri seară, pe teren propriu, cu scorul de 5-1, echipa CFR Cluj, într-un meci din etapa a cincea a play-off-ului Superligii. Învingătorii au marcat...
Mihai Pintilii, antrenorul de facto al FCSB, spune cine este cel mai bun jucător al echipei. Are ceva deosebit, poate juca oriunde
Mihai Pintilii, antrenorul real al FCSB, deși oficial este Elyas Charalambous, a vorbit despre jucătorii talentați ai echipei. Mihai Pintilii a indicat care este cel mai bun jucător al...