Atacantul dorit de Becali la FCSB a decis meciul FC Argeș - Craiova 1948

Sambata, 13 August 2022, ora 00:12
3298 citiri
Andrea Compagno

Echipa FCU 1948 Craiova a reuşit o victorie la Piteşti, cu formaţia FC Argeş, vineri seară, scor 2-0, în primul meci al etapei a cincea din Superligă. Italianul Andrea Compagno, dorit de FSCB, a marcat o dublă.

În minutul 3 al meciului, Latovlevici a pasat neatent către portarul Greab, Compagno a interceptat şi a deschis scorul. În minutul 75, nou intratul Marquet a pasat în careu pentru Compagno şi acesta a înscris, reuşind dubla.

Este prima înfrângere pe teren propriu pentru FC Argeş, în acest sezon al Superligii.

FC Argeş: Greab - C. Tofan, Turda (M. Constantin 36’), Cestor (Vianna 54’), Latovlevici – Meza Colli (Celestine 74’), Njike - Işfan (R. Covaci 73’), Donisa (Calcan 46’), Bertrand – Garita. Antrenor: Andrei Prepeliţă

FCU Craiova: R. Popa - G. Enache, Duarte, R. Grigore, Huyghebaert - Asamoah, V. Achim – Baeten (Sidibe 11’), G. Iancu (Marquet 67’), A. Chiţu (Papadopoulos 88’) – Compagno. Antrenor: Marius Croitoru

Cartonaşe galbene: Calcan 47 / R. Grigore 16, Sidibe 79

Arbitri: Radu Petrescu - Radu Ghinguleac, Sebastian Eugen Gheorghe – Bogdan Dumitrache

Arbitri VAR: Ovidiu Haţegan - Ionel Valentin Dumitru

Observator: Marian Salomir