US Open de coșmar pentru românce: toate jucătoarele, eliminate în primele două tururi. Ana Bogdan a fost ultima

Sambata, 03 Septembrie 2022, ora 06:31
2116 citiri
Ana Bogdan

Tenismena Ana Bogdan, singura româncă rămasă în competiție la US Open, la simplu sau la dublu, a evoluat în noaptea de vineri spre sâmbătă la Grand Slam-ul de la New York.

În turul secund al probei de dublu, perechea Ana Bogdan - Sabrina Santamaria (SUA) s-a întâlnit cu cehoaicele Barbora Krejcikova și Katerina Siniakova, favoritele numărul 3.

Krejcikova și Siniakova s-au impus categoric, scor 6-2, 6-2.

România a rămas astfel fără reprezentante la US Open înaintea meciurilor din turul trei, în ciuda faptului că a avut cinci jucătoare pe tabloul de simplu și șase pe cel de dublu.

Continuă coșmarul pentru Elina Svitolina la WTA Madrid. Bilanț catastrofal pentru ucraineancă
Tenismena Elina Svitolina din Ucraina a fost eliminată joi în turul al doilea al turneului WTA 1000 de la Madrid. Clasată pe locul 18 mondial, Svitolia a fost învinsă de iberica Sara...
Ana Bogdan, eliminată la WTA Madrid după un ”thriller” de trei ore și jumătate. Românca a ratat o minge de meci
Tenismena Ana Bogdan a suferit o eliminare dureroasă, marți, în primul tur al turneului WTA 1000 de la Madrid. Ana Bogdan, locul 64 mondial, a fost învinsă de chinezoaica Wang Xiyu (52...