Cine e jucătoarea de tenis din România care a câștigat un trofeu în aceeași zi cu Rafael Nadal

Duminica, 30 Ianuarie 2022, ora 18:46
4318 citiri
Ana Bogdan FOTO facebook

Jucătoarea Ana Bogdan, cap de serie numărul 3, a câştigat, duminică, turneul ITF de la Andrezieux-Boutheon, cu premii totale de 60.000 de dolari.

Bogdan a învins-o în finală pe favorita 6, sportiva din Rusia Anna Blinkova, scor 7-5, 6-3.

Meciul a durat o oră şi 46 de minute.

Ana Bogdan nu s-a înscris la Australian Open din cauza unei accidentări.

Anunțul făcut de Novak Djokovic în privința viitorului său antrenor
Novak Djokovic, numărul unu mondial, care a anunţat miercuri încheierea colaborării cu Goran Ivanisevic, a declarat joi, într-o conferinţă de presă la Belgrad, că nu ştie cine va fi...
Victorie mare pentru cea mai valoroasă jucătoare de ping pong din România
Bernadette Szocs (locul 9 mondial) a eliminat-o pe sportiva aflată pe locul 10 mondial, Adriana Diaz (Puerto Rico), vineri, la WTT Champions Incheon 2024, din Coreea de Sud. Bernadette a...