Cu fata la alegatori: Ion M. Ioniță, despre un posibil USL 2.0 după alegerile din 9 iunie: „Depinde de scorul pe care îl va înregistra această alianța”

Ana Bogdan a pierdut prima sa finală WTA, dar va urca spectaculos în clasamentul mondial

Duminica, 31 Iulie 2022, ora 17:57
4340 citiri
Ana Bogdan

Jucătoarea română Ana Bogdan a fost învinsă, duminică, în finala turneului de categorie WTA 250 de la Varşovia, de către sportiva franceză Caroline Garcia

Ana Bogdan (nr 108 WTA) a pierdut finala în două seturi, 4-6, 1-6.

Garcia a început foarte bine, a condus cu 3-0, dar Bogdan a revenit pentru 3-2, însă numărul 45 mondial a închis setul la 6-4. Al doilea set nu a avut istoric, Garcia impunându-se cu 6-1.

Ana Bogdan a făcut un salt impresionant în clasamentul WTA, urmând să ocupe începând de luni locul 75.

Ce-a făcut Anca Todoni la turneul WTA din Mexic după ce a obținut victoria carierei
Jucătoarea română de tenis Anca Todoni, locul 226 mondial şi venită din calificări, a fost eliminată, vineri, în optimile turneului de categorie WTA 125 de la San Luis (Mexic). Todoni a...
Stupoare în circuitul WTA, cu cea mai în formă jucătoare: ”Dacă eram bărbat, nu m-ați fi întrebat asta”
Americanca Danielle Collins (30 de ani), locul 53 WTA, aflată la ultimul său sezon în circuitul mondial, s-a calificat miercuri în semifinalele turneului WTA 1000 de la Miami. În sferturi,...