Ana Bogdan, eliminată de la WTA Lyon de o favorită a gazdelor. Românca e în sferturi la dublu

Miercuri, 01 Februarie 2023, ora 07:14
1259 citiri
Ana Bogdan

Jucătoarea de tenis Ana Bogdan, locul 68 mondial, a fost eliminată, marţi, în primul tur al turneului de la Lyon, cu premii de 225.480 de euro.

Bogdan a fost învinsă de sportiva franceză Clara Burel, locul 107 mondial, scor 7-5, 6-4, după două ore şi trei minute.

Pentru prezenţa în primul tur, Bogdan va primi un punct WTA şi 2.438 de euro.

Ana Bogdan va continua competiţia la dublu, unde este în sferturi alături de Danka Kovinic din Muntenegru.

Ana Bogdan, eliminată la WTA Madrid după un ”thriller” de trei ore și jumătate. Românca a ratat o minge de meci
Tenismena Ana Bogdan a suferit o eliminare dureroasă, marți, în primul tur al turneului WTA 1000 de la Madrid. Ana Bogdan, locul 64 mondial, a fost învinsă de chinezoaica Wang Xiyu (52...
Cine a eliminat-o pe japoneza Osaka la WTA Madrid. Alte rezultate de joi
Jucătoarea niponă de tenis Naomi Osaka, fostă nr. 1 mondial la feminin, în prezent pe locul 197, a fost eliminată joi, în runda a doua a turneului WTA 1.000 de la Madrid, dotat cu premii...