Simona Halep si-a aflat adversara din sferturi la Indian Wells

Marti, 17 Martie 2015, ora 22:38

7245 citiri

Simona Halep si-a aflat posibila adversara din sferturile de finala ale turneului de la Indian Wells, dotat cu premii in valoare totala de 6,1 milioane de dolari.

Daca o va invinge pe cehoaica Karolina Pliskova, in optimi, tenismena noastra o va intalni in sferturi pe spaniola Carla Suarez Navarro (favorita nr.12).

Iberica a trecut marti seara, in optimi, de britanica Heather Watson, in trei seturi, scor 7-6, 3-6, 6-1.

Daca se vor intalni in sferturi, va fi cea de-a 9 infruntare intre Simona Halep si Carla Suarez Navarro. Dupa 8 intalniri, scorul e egal, 4-4:

2013, la s'Hertogenbosch: 6-3, 6-2 pentru Simona;

2014, la New Haven: 3-6, 6-4, 6-1 pentru Simona.

Carla Suarez Navarro are 26 de ani, ocupa locul 13 in ierarhia WTA si a castigat doar un turneu pana acum.

Partida din optimi dintre Simona Halep si Karolina Pliskova poate fi urmarita in aceasta noapte in direct pe site-ul Ziare.com.