Simona Halep, despre partida castigata in fata Alexandrei Dulgheru

Vineri, 15 Mai 2015, ora 16:27

7799 citiri

Simona Halep a oferit prima reactie dupa victoria clara obtinuta in fata Alexandrei Dulgheru, in sferturile de finala ale turneului de la Roma.

Jucatoarea clasata pe locul 2 in ierarhia WTA se declara foarte multumita de modul in care a jucat, dar a remarcat si ca Alexandra Dulgheru a fost obosita.

"Am facut un meci foarte bun, am jucat solid. Alexandra a fost obosita pentru ca a jucat meciuri mai lungi decat mine, asa ca am avut un avantaj in fata ei", a spus Simona, conform site-ului oficial al WTA.

"Nu e usor sa joci impotriva unei jucatoare de aceeasi nationalitate ca tine, dar in timpul partidei uiti cu cine joci si iti faci treaba", a continuat sportiva noastra.

Simona Halep a invins-o fara probleme pe Alexandra Dulgheru in sferturile de finala ale turneului de la Roma, scor 6-1, 6-0, la capatul unui joc ce a durat doar 56 de minute.

Simona Halep a zdrobit-o pe Alexandra Dulgheru in sferturi la Roma

In semifinala de sambata, Simona o va intalni pe castigatoarea partidei dintre Petra Kvitova (fav.4) si Carla Suarez Navarro (fav.10).