Liga 1: Rapid, victorie lejera cu Gloria Bistrita

Sambata, 15 Septembrie 2012, ora 23:20

1806 citiri

Rapid a castigat, scor 3-1, intalnirea jucata sambata seara, pe teren propriu, cu Gloria Bistrita, in etapa a 8-a a Ligii 1.

Giulestenii au inceput ca din tun partida si au deschis scorul in minutul 12, prin Herea, dintr-o lovitura de la 11 metri dictata dupa o impingere in care a lui Cafasso asupra lui Teixeira.

Tot din acel minut, bistritenii au ramas in 10 jucatori, Cafasso fiind eliminat.

Peste cinci minute, Goga a primit de la Roman si a inscris golul doi al gazdelor.

Bistritenii au revenit rapid in joc. In minutul 20, Predescu l-a invins pe Albut cu un sut in forta.

Scorul final a fost stabilit de Herea, in prelungiri, tot dintr-o lovitura de la 11 metri, obtinuta de aceasta data de Surdu.

In urma acestei victorii, Rapid a urcat pe locul 6 in clasamentul Ligii 1, cu 12 puncte. De partea cealalta, bistritenii sunt pe locul 16, cu 5 puncte.

Rapid: Albut - Oros, Constantin (Roman '9), Glauber, Milisavljevici - Teixeira, Codrea, Herea - Pancu (Surdu '56), Goga (Bozovici '64) - Bilasco.

Antrenor: Ioan Ovidiu Sabau.

Gloria Bistrita: Dolha - Peteleu, Tudose, Kanon, Cafasso - Predescu, Anton (Feher '71), Markisio (Braganca '46), Romario - Bratu, Ayza (Reanao '18).

Antrenor: Nicolae Manea.