Nicusor Stanciu marcheaza la debutul intr-un meci oficial pentru Sparta Praga (Video)

Autor: Dan Alexandru

Duminica, 18 Februarie 2018, ora 19:28

7845 citiri

Mijlocasul roman Nicusor Stanciu a marcat in primul sau meci oficial pentru cehii de la Sparta Praga, in partida disputata duminica seara contra celor de la Slovan Liberec.

Stanciu a marcat un gol in minutul 5, dupa o actiune care a inceput pe flancul stang de la Bogdan Vatajelu, fost fundas al Universitatii Craiova.

De remarcat faptul ca toti cei 3 romani de la Sparta sunt titulari in acest prim joc oficial de la reluarea campionatului, e vorba de Florin Nita, Bogdan Vatajelu si evident Nicusor Stanciu.

Golul lui Stanciu cu Slovan il puteti urmari pe acest link.

Echipa de start a Spartei Praga: Nita- Zahustel, Hovorka, Stetina - Frydek, Vatajelu, Mavuba, Stanciu, Kanga - Ben Haim II, Kadlec.

Sparta se afla la 17 puncte in spatele liderului Viktoria Plzen.

Antrenorul lui Sparta este fostul manager de la Inter Milano, italianul Andrea Stramaccioni.

Bogdan Vatajelu a parasit terenul in minutul 78, in locul sau intrand Plavsici, iar Nicusor Stanciu a iesit si el de pe gazon in ovatiile publicului ceh, in locul sau intrand Kulhanek.

Doar Florin Nita a fost intregralist asadar dintre cei 3 romani, iar jocul s-a terminat 2-0, dupa ce Kanga a punctat din penalti in minutul 94.