Neymar, omul meciului pentru Brazilia in preliminariile pentru Campionatul Mondial VIDEO

Autor: Teodor Serban

Sambata, 05 Iunie 2021, ora 10:29

3206 citiri

Neymar. Foto: Facebook / Neymar jr

Nationala de fotbal a Braziliei a invins vineri seara cu scorul de 2-0 reprezentativa Ecuador, in preliminariile sud-americane ale CM 2022 din Qatar, obtinand cea de-a cincea sa victorie din tot atatea meciuri.

La Porto Alegre, Richarlison a deschis scorul in minutul 64 dupa o pasa primita de la vedeta echipei, Neymar, atacantul lui PSG marcand cel de-al doilea gol in minutele de prelungire ale meciului (90+4) din penalty.

Argentina lui Messi, pas gresit in cursa pentru Mondiale, la primul meci dupa disparitia lui Maradona. Statuie pentru legendarul fotbalist VIDEO

Brazilia s-a detasat, dupa acest succes, in fruntea clasamentului, avand 15 puncte, pe locul 2 fiind Argentina cu 11 puncte.

Marti, la Asuncion, Brazilia va evolua impotriva Paraguay care joi a remizat (0-0) cu Uruguay.

Sursa video: Youtube / Blitz Football