Mihaela Buzarnescu a plans din nou la San Jose: Imi pare rau, nu mai pot! Nimic nu e cum ar trebui sa fie

Vineri, 03 August 2018, ora 07:11

14692 citiri

Mihaela Buzarnescu nu si-a putut stapani emotiile nici in timpul meciului cu Amanda Anisimova, din optimile de finala ale turneului de la San Jose.

Sportiva noastra a chemat-o pe antrenoarea Justyna Jagiolka in pauza dinaintea setului decisiv si a inceput sa planga in fata ei.

"Imi pare rau, nu mai pot sa ma concentrez! Imi pare atat de rau, nu stiu ce sa zic! Ma gandesc doar 'De ce sunt in aceasta situatie?' Nu e nimic cum ar trebui sa fie", a spus Mihaela cu ochii in lacrimi.

In cele din urma, romanca si-a revenit si a facut un meci mare in decisiv. Mihaela s-a calificat in sferturile de finala de la San Jose dupa ce a invins-o pe Amanda Anisimova (198 WTA) cu 7-5, 2-6, 6-1.

Partida a durat o ora si 49 de minute si a fost plina de rasturnari de situatie.

Mai departe, sportiva noastra se va duela cu Ajla Tomljanovici, care a invins-o pe Magdalena Frech. Tomljanovici trebuia initial sa joace cu Madison Keys, dar americanca s-a retras din cauza unei accidentari.