Mihaela Buzarnescu a abandonat la Rogers Cup dupa o accidentare terifianta. Romanca a parasit terenul in scaunul cu rotile (Video)

Autor: Cristian Soitu

Miercuri, 08 August 2018, ora 22:34

91526 citiri

Mihaela Buzarnescu a fost nevoita sa se retraga in timpul meciului cu Elina Svitolina, din turul doi de la Rogers Cup, dupa ce a suferit o accidentare terifianta.

Sportiva noastra a calcat stramb in setul decisiv, cand era condusa cu 4-3, s-a lovit la glezna si imediat au urmat momente dramatice.

Mihaela a plans in hohote, a urlat la propriu de durere, in timp ce arbitrul de scaun si Svitolina au luat-o la fuga spre ea pentru a o ajuta.

Sportiva noastra a plans pentru mai bine de un sfert de ora si a incercat sa-si revina, dar totul a fost in zadar.

In cele din urma, romanca a parasit terenul in scaun cu rotile in aplauzele spectatorilor.

20:06 - A inceput ploaia, startul meciului s-ar putea amana.

20:01 - Svitolina va servi prima.

19:57 - Cele doua jucatoare intra pe teren.

19:37 - Meciul va incepe in cateva minute.

Elina Svitolina ocupa locul 5 WTA, in timp ce Mihaela este pe locul 20.

La casele de pariuri, Svitolina este considerata favorita, avand cota 1.5 pentru un succes.

Mihaela a castigat ambele intalniri directe ce au avut loc in acest an, la Roland Garros si Birmingham, fara sa piarda vreun set.

Partida este televizata de postul Digi Sport 2.