Liga I: Gaz Metan Medias s-a distrat cu Viitorul

Autor: Dan Alexandru

Duminica, 09 Martie 2014, ora 20:06

1938 citiri

Gaz Metan Medias s-a distrat cu Viitorul Constanta, scor 4-0, in primul meci al zilei de duminica din Liga I, etapa cu numarul 22, sezonul 2013/2014.

Cele patru goluri au fost marcate dupa pauza, fiind semnate de Petre, minutul 58, Muntean, minutul 63, Tira, un autogol in minutul 80 si Bawab, in minutul 92.

Prima parte a fost una fara goluri, dar si fara multe faze de poarta.

Dupa pauza, Gaz Metan a profitat de naivitatile apararii oaspete, care a luat destul de usor cele patru goluri.

Medias urca pe 8 dupa aceasta victorie, cu 30 de puncte la activ, in timp ce Viitorul ramane pe 15, loc retrogradabil, cu 22 de puncte.

Gaz Metan: Plesca - Trtovac, Muth, Frasinescu, Buzean (cpt) - Tahar, Fl. Dan - Al. Muntean, Vitinho, C. Petre- Bawab.

Rezerve: Vitca - Zaharia, Muth, Kaby, Llullaku, R. Avram, A. Markus.

Viitorul: Buzbuchi - Putanu, Benzar (cpt), Mitrea, Tosca - Al. Lazar, Daminuta - Nastasie, Fl. Tanase, Gavra - Tiru.

Rezerve: Balauru - S. Moga, Baluta, Axente, R. Marin, N. Dica, Mitrita.