Liga 1: Voluntari, victorie facila in deplasarea cu Pandurii

Autor: Dan Alexandru

Duminica, 30 Aprilie 2017, ora 19:52

2356 citiri

FC Voluntari s-a impus clar in deplasarea de la Pandurii Targu Jiu, scor 3-1, in runda cu numarul 8 de play-out a Ligii 1, stagiunea competitionala 2016/2017.

Golurile oaspetilor au fost marcate de Cazan, Popadiuc si Cernat, primii doi marcand la interval de 5 minute, 33 si 38. Golul de onoare reusit de Pandurii a venit prin Surugiu, cu 8 minute inainte de final.

Pandurii au fost de nerecunoscut, facand unul dintre cele mai slabe jocuri din acest sezon. Voluntari venise montata dupa o mare victorie, tot in deplasare, culmea ca tot la Severin, un 1-0 joi seara in prima mansa a semifinalelor Cupei Romaniei, cu CSU Craiova.

Voluntari urca pe 3 dupa acest triumf, cu 27 de puncte, 4 mai putine ca liderul CSM Poli Iasi.

Pandurii raman pe 6, fiind la egalitate cu Concordia, 17 puncte avand ambele. 13 puncte are lanterna rosie ASA Targu Mures.

Pandurii (4-2-3-1): I. Popescu - Negoita, Ene, Fl. Ilie, Bus - Ket, Cioinac - Firtulescu, Pacurar, Surugiu - Negrut.

Voluntari (4-2-3-1): Balauru - Maftei, Hrvoje, Cazan, Acsinte - Marinescu, Novac - Capatana, Cernat, Popadiuc - Vodut.