Liga 1: U Craiova castiga cu emotii meciul cu ultima clasata

Autor: Florin Necula

Luni, 10 Decembrie 2018, ora 21:55

2932 citiri

U Craiova a castigat cu emotii partida cu FC Voluntari, din etapa a 19-a a Ligii 1, scor 3-1.

Startul meciului din Banie a fost surprinzator, deoarece Voluntariul a deschis scorul in minutul 11 prin Gadze.

Voluntariul a mai avut o sansa uriasa de a face 2-0 prin Tudorie, in minutul 25, iar imediat dupa oltenii au egalat prin golgheterul Koljici.

U Craiova a trecut insa in avantaj in prelungirile primei reprize, dupa ce Mitrita a transformat o lovitura de la 11 metri.

In minutul 90, Craiova a punctat din nou, prin Nuno Rocha, dupa o gafa in defensiva oaspetilor.

Dupa acest rezultat, U Craiova ocupa locul 3, cu 35 de puncte, cinci sub liderul CFR Cluj. FC Voluntari ramane ultima, cu 11 puncte.

Etapa urmatoare, U Craiova o va intalni in deplasare pe Dinamo, iar Voluntari va primi vizita Astrei.