Liga 1: Dunarea Calarasi rateaza victoria in prelungirile meciului cu Voluntari

Sambata, 06 Aprilie 2019, ora 16:31

3641 citiri

Dunarea Calarasi a fost aproape de o victorie importanta in play-out-ul Ligii 1, insa cei de la FC Voluntari au reusit sa inscrie in prelungirile partidei.

Duelul dintre Dunarea si Voluntari a fost marcat de o gafa uriasa a portarului ilfovenilor.

In minutul 76, Iancu l-a lansat bine pe contraatac pe Daniel Benzar, portarul Vatca a iesit complet aiurea din poarta, iar tanarul fotbalist a inscris dupa un dribling scurt.

Totusi, gazdele de la Dunarea au ramas in inferioritate numerica dupa eliminarea lui Sirghi, din minutul 88, iar in prelungiri Armas a punctat pentru 1-1.

Dunarea primeste astfel o lovitura puternica, pierzand doua puncte ce se pot dovedi extrem de importante in lupta pentru evitarea retrogradarii.

ECHIPELE DE START

Dunarea: Straton - G. Enache, Luchin, Djemia, Mendy - Simion, Sirghi, Honciu - Ammari, Souda, G. Iancu

Rezerve: Calancea, Keyta, Henderson, Omrani, D. Benzar, Ndiaye, Mapuku

Voluntari: Vatca - Miranda, Balaur, Armas, A. Vlad - Signorelli, Rauta - I. Gheorghe, Laidouni, Gadze - A. Tudorie

Rezerve: Mitrev, Russo, Hodorogea, Pircalabu, Capatina, G. Deac, A. Balan