Liga 1: Craiova invinge fara emotii Chiajna

Duminica, 01 Mai 2016, ora 19:53

2885 citiri

CS Universitatea Craiova isi pastreaza visul european dupa o victorie fara emotii obtinuta in fata Concordiei Chiajna.

Oltenii s-au impus "acasa" cu scorul de 2-0 la capatul unei partide in care ilfovenii nu au dat impresia ca se pot impune.

Craiova a transat soarta meciului in cinci minute din prima repriza.

Baluta a deschis scorul in minutul 17, trimitand in poarta din interiorul careului, din pasa lui Baluta, iar Andrei Ivan a stabilit scorul final cinci minute mai tarziu, cu o lovitura de cap.

In urma acestui rezultat, Craiova a urcat pe primul loc al clasamentului play-out-ului, la egalitate de puncte cu CSMS Iasi.

Echipele de start

CSU Craiova: I. Popescu - Dumitras, Popov, Ivanov, Vatajelu - Zlatinski, Madson, Bancu - Ivan, Nuno Rocha, Baluta.

Concordia Chiajna: Balgradean - Tincu, Niasse, Odibe - Gradinaru, Cristescu, Obodo, Giurgiu, Bucurica - Milevski, Pena.