Liga 1: Chiajna castiga "derbiul Ilfovului" cu Voluntari

Duminica, 17 Aprilie 2016, ora 20:02

1940 citiri

Concordia Chiajna a obtinut o victorie importanta in etapa a saptea a a play-out-ului Ligii 1, impunandu-se in "derbiul Ilfovului" cu FC Voluntari.

Chiajna a castigat partida cu scorul de 2-1 si are sanse reale sa evite retrogradarea la finalul sezonului.

Amenintati serios cu retrogradarea, oaspetii au inceput mai bine partida si au reusit sa deschida scorul in prima repriza.

Vedeta Milevskiy a marcat in minutul 23 cu o lovitura de cap si se parea ca cei de la Chiajna vor obtine cele trei puncte asteptate.

N-a fost insa atat de usor, Voluntariul egaland in partea secunda prin Vodut, dupa ce inainte de aceasta faza reusita lui Odibe fusese anulata pentru offside.

Concordia a dat marea lovitura cu 10 minute inainte de fluierul de final, Cristescu marcand cu un sut superb.

Echipele de start

FC Voluntari: Calancea - Alcenat, Tiru, Spahija, Barna - Moke, Maftei - Rus, Achim, Vodut - Tudorie

Concordia Chiajna: Balgradean - Barboianu, Tincu, Niasse, Odibe, Bucurica - Obodo, Cristescu, N. Rosu - Milevskyi, Pena