Echipa lui Hagi ramane neinvinsa in Liga 1

Luni, 30 Iulie 2012, ora 20:21

2027 citiri

Echipa lui Gica Hagi, Viitorul Constanta, se intoarce cu un punct de la Concordia Chiajna, scor 1-1.

Primul gol al partidei disputate luni in etapa a doua a Ligii 1 a fost marcat de tanarul Iancu, in minutul 30, cu un sut din 10 metri, venit dupa o centrare a lui Chitu, respinsa gresit de Ghionea.

Egalarea gazdelor a venit in repriza a doua, mai exact in minutul 54, cand Wellington a profitat de o imprecizie a lui Vatca.

Concordia acumuleaza primul punct din acest sezon, in timp ce Viitorul lui Hagi ajunge la doua puncte stranse din doua meciuri.

Concordia Chiajna: Lepmets - Belu, Ghionea, Belica, Maxim - Popa, Paraschiv (Ispir '85), Purece, Rocha (Serendiuc '68) - Wellington, Simion (Popovici '52).

Antrenor: Ilie Stan.

Viitorul Constanta: Vatca - Larie, Mladen, Bejan, Lazar (Onicas '45) - Turcu, Benzar, Carstocea (Herea '89) - Cristea, Chitu, Iancu (Rusu '77).

Antrenor: Catalin Anghel.

Arbitru: Cristi Balaj.