Accidentare groaznica in Liga 1: Transportat de urgenta la spital (Video)

Joi, 19 Decembrie 2013, ora 14:14

3185 citiri

Intalnirea dintre FC Botosani si Gaz Metan Medias a fost marcata de o accidentare de-a dreptul socanta.

In minutul 38 al partidei, Ciprian Dinu a intrat din spate la Dan Roman si i-a rupt piciorul!

Atacantul celor de la Gaz Metan Medias a inceput imediat sa urle de durere, in timp ce Ciprian Dinu si-a pus mainile in cap dupa ce-a realizat gravitatea accidentarii.

Initial, Dinu, care a fost coleg cu Roman in sezonul 2009/2010, a vazut cartonasul galben, dar arbitrul a revenit si i l-a acordat pe cel rosu.

Dupa minute bune in care a primit ingrijiri pe gazon, Roman a fost urcat in salvare si transportat la spital.

Dan Roman, care peste 4 zile va implini 28 de ani, a deschis scorul in minutul 6 al partidei incheiate cu rezultatul de 2-2.