Mourinho s-a bucurat ca un copil, dupa golul lui Sneijder (Video)

Duminica, 04 Octombrie 2009, ora 13:50

1115 citiri

Tehnicianul lui Inter, Jose Mourinho, s-a bucurat ca un copil, dupa golul reusit de Wesley Sneijder in minutele de prelungire ale meciului cu Udinese, din etapa a 7-a a campionatului italian de fotbal, Serie A.

Mijlocasul olandez a punctat in minutul 90+3 al meciului incheiat cu victoria "nerazzurrilor", scor 2-1. Celelalte goluri ale partidei au fost reusite de Stankovici (minutul 22) pentru gazde, respectiv Di Natale (minutul 27) pentru oaspeti.

"Wesley a reusit un gol de aur. Echipa merita sa castige dupa jocul pe care l-a facut. Am avut multe absente si am demonstrat caracter pentru ca am reusit sa castigam fara ei", a declarat antrenorul lusitan, dupa meci.

Dupa acest succes, trupa pregatita a urcat pe primul loc al clasamentului, cu 17 puncte stranse in 7 etape. Locul 2 e ocupat de Sampdoria, cu 16 puncte si cu un meci mai putin disputat.