Explicatiile lui Mourinho dupa infrangerea din "El Clasico"

Joi, 19 Ianuarie 2012, ora 12:53

3190 citiri

Jose Mourinho, antrenorul celor de la Real Madrid, a incercat sa explice infrangerea suferita de echipa sa in fata celor de la FC Barcelona, in turul sferturilor de finala ale Cupei Regelui.

"The Special One" si-a asumat rezultatul, insa a aratat cu degetul si catre jucatorii din linia defensiva.

"Responsabilitatea rezultatelor e a mea, mai ales atunci cand echipa pierde. Victoriile au mai multi "parinti", infrangerile unul singur. Nu ma asteptam sa primim un gol asa cum am primit, in startul reprizei a doua, pe o respingere. Asa nu putem invinge Barcelona. E o echipa excelenta si nu iti poti permite sa faci asemenea greseli in aparare. Ma asteptam ca Barcelona sa fie mai agresiva, iar golul lor a venit surprinzator.

Asta ne-a afectat mult in plan psihologic, iar Barcelona si-a revenit. In prima repriza ne-a lipsit ultima pasa. Calificarea se joaca, dar va fi foarte dificil", a spus Mourinho dupa meci.

Barcelona a batut din nou Realul pe Bernabeu

FC Barcelona a castigat, miercuri, primul duel cu Real Madrid din 2012, chiar pe Santiago Bernabeu, scor 2-1, contand pentru prima mansa a sferturilor de finala ale Cupei Spaniei.