Nota primita de Ianis Hagi dupa meciul in care a adus victoria lui Glasgow Rangers

Joi, 06 Februarie 2020, ora 11:01

15631 citiri

Ianis Hagi a primit cea mai mare nota a meciului dintre Glasgow Rangers si Hibernian, scor 2-1.

Mijlocasul roman sosit sub forma de imprumut de la Genk a marcat golul victoriei in minutul 84, iar publicatia The Scottish Sun l-a notat cu 7.

Aceeasi nota au mai primit-o inca 3 coechipieri de-ai sai, precum si patru jucatori de la Hibernian.

"Fanii lui Gers (Glasgow Rangers - n.red.) au un nou erou dupa ce Hagi a marcat dramatic la debutul sau ca titular", noteaza sursa citata.

"E un gol cu care tatal sau ar fi fost mandru si s-ar putea dovedi una dintre cele mai mari victorii ale lui Rangers din acest sezon", continua publicatia in cauza.

Vezi:

Ianis Hagi a marcat primul sau gol pentru Glasgow Rangers la primul meci ca titular in campionatul Scotiei!

Tanarul fotbalist roman a marcat golul de 2-1 in partida cu Hibernian, in minutul 84, si a stabilit scorul final.

Ianis a punctat cu un sut superb la coltul lung, care nu i-a dat nicio sansa portarului advers.

Glasgow Rangers l-a imprumutat pe Ianis Hagi de la Genk in ultima zi a perioadei de transferuri din iarna. Mijlocasul roman va evolua in Scotia pana in vara, atunci cand Rangers va avea optiunea de a-l transfera.