Arestarea lui Penescu a blocat blatul de la Arges-Bistrita

Autor: Cristian Soitu

Duminica, 10 Mai 2009, ora 18:56

1289 citiri

Victoria anticipata de cateva luni a Gloriei Bistrita pe terenul lui FC Arges a ramas doar o iluzie. Calculele celor doua cluburi au fost date peste cap de arestarea lui Cornel Penescu, iar meciul s-a jucat pe bune.

Formatia din Trivale a castigat meciul cu Gloria Bistrita cu 2-1, desi toata lumea o dadea victima sigura din cauza "colaborarii" din trecut a celor doua cluburi, care isi imparteau punctele inca de la startul campionatului.

FC Arges a dominat meciul in totalitate si a deschis scorul in minutul 17, dupa o lovitura libera a lui Bazzi. Zaharia a egalat pentru Bistrita in minutul 33, dar golul victoriei a fost reusit tot de argentinianul Bazzi si tot din lovitura libera, in minutul 63.

Echipa pregatita de Ionut Badea acumuleaza in total 41 de puncte si se afla pe pozitia a 10-a in clasament, in timp ce Gloria Bistrita ocupa pozitia a 13-a, cu 32 de puncte.