Sabau a debutat cu o victorie la FCM Targu Mures

Autor: Cristian Soitu

Duminica, 12 Septembrie 2010, ora 18:55

1574 citiri

Ioan Ovidiu Sabau a reusit sa debuteze cu dreptul pe banca echipei FC Targu Mures, cu un succes in fata lui Gaz Metan Medias, scor 1-0.

La primul meci sub comanda lui Ioan Ovidiu Sabau, FCM Targu Mures a aratat o alta fata, mult mai determinata, chiar daca Gaz Metan Medias era o echipa pe val.

Presiunea din startul partidei s-a concretizat si pe tabela de marcaj, gazdele reusind sa deschida scorul in minutul 27, dupa ce lovitura libera executata de Florin Dan a fost deviata in plasa.

Gaz Metan Medias nu si-a revenit dupa primirea golului, iar muresenii puteau sa-si majoreze avantajul, insa Didy nu a prins o zi buna.

Pe final de meci, mediesenii au cedat presiunii, iar Parvulescu a plecat la cabine din minutul 85 pentru ca si-a lovit un adversar.

FC Targu Mures a acumulat in urma acestui succes 7 puncte si urca temporar pe pozitia a 13-a in Liga 1.